przelicznik miar
www.przelicznikmiar.pl

Przelicznik kW na KM

Wybierz jednostkę
kilowat [ kW ]:
koń mechaniczny [ KM ]

Witaj na naszej stronie z przelicznikiem jednostek! Jeśli potrzebujesz przeliczyć jednostki mocy z kilowatów (kW) na konie mechaniczne (KM), to jesteś we właściwym miejscu.

Jednostki mocy wykorzystywane są w wielu dziedzinach, od przemysłu motoryzacyjnego po przemysł energetyczny. W przypadku motoryzacji, jednostką mocy jest kon mechaniczny (KM), natomiast w przemyśle energetycznym, jednostką mocy jest kilowat (kW). Jednakże, w niektórych przypadkach, musimy przeliczyć jednostki z jednej na drugą.

Konie mechaniczne (KM) to jednostka mocy używana w przemyśle motoryzacyjnym. Jeden koń mechaniczny równa się 735,5 watom, co oznacza, że jedno KW równa się 1,34 koni mechanicznych.

Aby przeliczyć kilowaty na konie mechaniczne, należy pomnożyć wartość w kilowatach przez 1,34. Na przykład, jeśli chcesz przeliczyć 10 kW na konie mechaniczne, pomnóż 10 przez 1,34, co daje wynik równy 13,4 KM.

Dzięki naszemu przelicznikowi, możesz w łatwy sposób przeliczyć jednostki mocy z kilowatów na konie mechaniczne. Wystarczy, że wpiszesz wartość w polu "kW", a wynik zostanie automatycznie obliczony i wyświetlony w polu "KM".

Zapraszamy do korzystania z naszego przelicznika jednostek mocy i życzymy udanych przeliczeń!